Сообщение об ошибке

  • Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/lib/OpenLayers/Lang.js) is not within the allowed path(s): (/var/www/kremenchug/data:.) в функции openlayers_include() (строка 148 в файле /var/www/kremenchug/data/www/kremenchug-i.com/sites/all/modules/openlayers/openlayers.module).
  • Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/lib/OpenLayers/Lang/ru.js) is not within the allowed path(s): (/var/www/kremenchug/data:.) в функции openlayers_include() (строка 153 в файле /var/www/kremenchug/data/www/kremenchug-i.com/sites/all/modules/openlayers/openlayers.module).
  • Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/lib/OpenLayers/Lang/ru-UA.js) is not within the allowed path(s): (/var/www/kremenchug/data:.) в функции openlayers_include() (строка 158 в файле /var/www/kremenchug/data/www/kremenchug-i.com/sites/all/modules/openlayers/openlayers.module).

Управление образования

Рубрикатор
Управление
Контактная информация
Контактное лицо: 
начальник Москалик Геннадий Федорович
Телефон: 
+380 (5366) 2-10-23;+380 (5366) 2-23-85;+380 (5366) 2-21-95;+380 (5366) 2-45-54
Сайт: 
kr-osvita.at.ua
Место расположения
Область: 
Полтавская
Адрес: 
  • Кременчуг
  • Маркса Карла улица
  • 3

 Інформація про стан освітянської галузі у м.Кременчуці

       

Освіта є могутнім чинником розвитку духовної культури українського народу, утвердження авторитету України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної та правової держави. Перспективи розвитку освіти міста визначає програма перспективного розвитку «Освіта Кременчука» на 2012-2016 роки.

Передумовою створення умов для рівного доступу до якісної освіти у нашому місті є розв’язання комплексу проблем кадрового та матеріально-технічного забезпечення, формування мережі навчальних закладів та контингенту, оновлення змісту освіти, впровадження сучасних технологій навчання, вдосконалення управління освітою. Завдяки здійсненню довгострокового планування розвитку освітньої галузі міста створено таку мережу навчальних закладів, яка в основному задовольняє освітні потреби кожного мешканця відповідно до його інтересів.

Сьогодні в місті функціонують 46 дошкільних і 32 загальноосвітніх навчальних заклади, у т.ч. 3 ліцеї, 2 гімназії, 1 колегіум, 2 спеціалізовані школи з поглибленим вивченням англійської мови та з поглибленим вивченням фізичної культури та основ здоров'я, в яких, згідно фактичної мережі, навчаються 18801 учнів.

46 дошкільних навчальних закладів відвідують 8011 дітей (72% від загальної кількості дітей віком від 1 до 6 років). З кожним роком збільшується в дошкільних закладах кількість відкритих груп: у 2011 – 2012 н.р. відкрито 13 груп, у т. ч. 1 групу спеціального призначення для дітей з вадами мовлення. Для дітей з проблемами здоров`я у дошкільних навчальних закладах працювали 27 груп компенсуючого типу, які відвідували 313 дітей.

В дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах нашого міста працює сьогодні 2648 педагогічних працівників, у т. ч.: 250 учителів із званням «Вчитель – методист», 258 – «Старший учитель», 794 учителя мають вищу кваліфікаційну категорію. Праця 81 педагогічного працівника відзначена державою присвоєнням високого звання «Відмінник освіти України», 15 педагогів відзначені Почесними Знаками «Софії Русової» та «Василя Сухомлинського».

Одним із основних напрямків реалізації стратегічних завдань, що поставлені державою перед освітянами є зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, зокрема їх комп’ютеризація.

На даний час діє єдина інформаційна систему: управління освіти – міський методичний кабінет – загальноосвітні навчальні заклади - дошкільні заклади; сайт управління освіти та міського методичного кабінету. Всі бібліотеки шкіл забезпечені комп’ютерами, створено комп’ютерну систему обліку бібліотечних фондів. Значно активізувалася інноваційна та експериментальна діяльність загальноосвітніх навчальних закладів. Творчий потенціал педагогів ліцеів № 4, 11, 30, колегіуму № 25, СШ № 10, ЗОШ № 12 активно використовується у методичній роботі, вони є керівниками міських методичних об’єднань, творчих груп. На базі колегіуму № 25, ліцеїв № 4, 30 діють міжшкільні профільні групи з економіки, математики, інформатики, та правознавства. Запровадження профільного навчання сприяє створенню кращих умов для диференціації навчально виховного процесу, розвитку індивідуальних здібностей учнів, самоорганізації, самореалізації особистості, розширенню життєвої та соціальної компетентності старшокласників, зміни мотивів навчання, що мають бути зорієнтовані, перш за все, на подальший професійний вибір. Управління освіти спільно з методичним кабінетом проводять цілеспрямовану роботу по забезпеченню якості професійно-практичної підготовки педагогічних працівників. 

Управлінням освіти вирішувалися питання проведення ремонтних робіт, поліпшення стану матеріально – технічної бази їдалень та харчоблоків навчальних закладів. Значно поліпшено організацію харчування дітей в ДНЗ та ЗНЗ за єдиним двотижневим та щоденним меню, перехід в ЗНЗ на групову талонну систему обслуговування учнів, які харчуються за власні кошти.  

Важливою умовою для функціонування навчального закладу та організації навчально-виховного процесу є забезпечення належного рівня матеріально – технічної бази, достатнє бюджетне фінансування.                                          

 За сприяння міської влади  у 2011 та 2012 роках на проведення капітальних ремонтів навчальних закладів з міського бюджету виділено 6 млн. грн. Відремонтовані актові зали гімназії № 5, ліцеїв № 11, 30, ЗОШ № 22, 28, спортивна зала ЗОШ № 12, виконані капітальні ремонти харчоблоків в гімназії № 5, ліцеї № 30, ЗОШ № 8, 16, 20, 22, 24, 26, 27, ДНЗ № 55.