Інтер'єр квартири-студії 5 важливих правил

Квартира-студія - приміщення, всередині розділене невисокими перегородками або іншими інтер'єрними об'єктами. Це найпоширеніший тип сучасного планування, зручність якого вже встигли оцінити багато людей.

Подібна квартира підійде наступним категоріям мешканців:    

Бездітні сім'ї;  

Пари з малюком, вік якого - до 5 років: відсутність внутрішніх стінок дозволяє постійно тримати дитину в полі зору, при цьому спокійно займаючись домашніми справами;  

Чоловік або жінка, які проживають самостійно;  

Потенційні власники курортної нерухомості: відсутність внутрішніх бар'єрів навіть саме малогабаритне житло робить придатним для тимчасового проживання або здачі в оренду.    

Не думайте, що studio - економ-варіант. За розмірами деякі з них можна порівняти з трикімнатними апартаментами. Розташування в престижному районі мегаполісу з розвиненою інфраструктурою перетворює студію в елітне майно для тих, чий соціальний рівень перевищує середній.    

Щоб студія стала затишною і зручною, дотримуйтесь певні рекомендації.    

1. Зупиніться на демократичному дизайні

Компактний інтер'єр квартири-студії. Велика квартира-студія. На думку фахівців, для інтер'єру квартири студії краще вибрати єдину зовнішню концепцію. Але пафосні історичні напрямки, наприклад, класика або ампір, в маленькій квартирці будуть виглядати недоречно. А ось сучасне оформлення, для якого характерна велика ступінь демократичності, стане оптимальним.     Дизайнери виділяють декілька найбільш підходящих стилів.    

Скандинавський  

Домінуючі світлі тони, велика кількість продуманих рішень для зберігання і освітлення, висока функціональність всіх деталей, демократичність. Ці риси, характерні для скандинавського стилю, перетворюють його в один з найбільш затребуваних в квартирах-студіях.  

Еко-стиль 

Натуральні оздоблювальні матеріали, природні відтінки і лаконічність форм зроблять затишній навіть саму мініатюрну квартирку. Інтер'єр дарує приємне відчуття єднання з природою, якого так не вистачає жителям мегаполісів.  

Хай тек

Велика кількість скла і металу, поверхня яких відображає світло, сприяє зоровому збільшенню міні-площ. Стримане декорування і максимально практичне використання кожного квадратного сантиметра - що може бути краще в даному випадку?  

Мінімалізм 

Переважання простих геометричних форм, м'яких кольорів, натуральних матеріалів в поєднанні з практичністю всіх деталей робить мінімалізм розумним стильовим рішенням.

2. Ретельно зонуємо студію

Зонування інтер'єру шафами. Умовне зонування приміщення. Класична схема поділу - наявність зони відпочинку, приготування їжі, прийому гостей і робочого місця. Відокремити одну ділянку від іншого можна за допомогою комода, барної стійки, стелажа, акваріума, ширми. Самий практичний варіант - розсувна перегородка з металу і скла або бамбука.    

Для поділу краще використовувати світлопрозорі конструкції. Громіздку шафу замініть стеллажом з закритими нижніми полками. Цікава ідея - П-подібний шафа, бічні стінки якого прилягають до протилежних стінах. У його центрі передбачається прохід. Важкі конструкції, через які не проникає світло, візуально зменшують площу.  Дотримуйтесь правило - жоден інтер'єрний елемент не повинен перешкоджати вільному пересуванню! Наприклад, не можна встановлювати стелаж на лінії найкоротшого шляху з кухні у вітальню.    

Зонування здійснюється і шляхом виділення областей з різним призначенням відрізняються тонами або фактурами.    

3. Економте кожен сантиметр    

Продуманий інтер'єр квартири-студії. Дизайн інтер'єру квартири-студії повинен підкорятися принципом: як можна менше масивних предметів меблів і дрібних прикрас, як можна більше відкритого повітря.    

Для нерухомості скромних розмірів підійдуть меблі-трансформер. Наприклад, диван-ліжко дозволить при необхідності швидко змінити функціонал: з ділянки відпочинку - на вітальню. Варто звернути увагу і на ліжку-шафи, які кріпляться до стіни і при необхідності опускаються; журнальні столи, які легко перетворюються в повноцінні обідні.    

Рекомендуємо встановити не звичайні орні двері, а розсувні. Відкривається вперед дверне полотно скасовує використання до півтора метрів площі. За допомогою мобільних дверей-перегородок можна легко розмежувати області.